Mørkegrønne bukser med brede ben fra Sandgaard (fra Studio)
  • Mørkegrønne bukser med brede ben fra Sandgaard (fra Studio)
299 dkk

Mørkegrønne bukser med brede ben
Sandgaard (fra Studio)

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Skøn mørkegrøn buks fra Sandgaard.

De er fremstillet i en god strækbar bengalinkvalitet.

I linningen er der en god bred elastik, og så er der fine pyntesyninger.

De har et bredt ben, og der er derfor god plads til lår og  lægge.

  • Viskose bengalin
  • Brede ben
  • Bred elastikkant

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse42444648505254
Buksernes linning7883889398103108
Buksernes linning udstrakt8894100106112118124
Buksernes hoftemål100104109113117122126
Buksernes indvendig benlængde81818181818181
Buksernes omkreds ved lår58616467707376
Buksernes omkreds ved læggen36383941434446

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 70% Viskose 25% Nylon 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Sandgaard (fra Studio)
Varenummer: 59503-SG118-Khakigreen
Farve : Grøn

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-