Grå bukser med brede ben fra Sandgaard (fra Studio)
  • Grå bukser med brede ben fra Sandgaard (fra Studio)
299 dkk

Grå bukser med brede ben
Sandgaard (fra Studio)

På lager. Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Super fin grå buks fra Sandgaard.

De er fremstillet i en bengalin kvalitet med god stræk.

I linningen er der en god bred elastik, og så er der fine pyntesyninger.

De har et bredt ben, og der er derfor god plads til lår og  lægge.

  • Viskose bengalin
  • Brede ben
  • Bred elastikkant

Størrelse42444648505254
Buksernes linning7883889398103108
Buksernes linning udstrakt8894100106112118124
Buksernes hoftemål100104109113117122126
Buksernes indvendig benlængde81818181818181
Buksernes omkreds ved lår58616467707376
Buksernes omkreds ved læggen36383941434446

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Skemaet viser tøjets faktiske mål. Ingen mål er ganget op.
Kvalitet: 70% Viskose 25% Nylon 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Sandgaard (fra Studio)
Varenummer: 59776-SG118-Grey
Farve : Grå

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-