Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
299 dkk

Hvide shorts i bengalin kvalitet
Sandgaard (fra Studio)

På lager. Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Skønne hvide shorts fra Sandgaard.

De er i en skøn strækbar bengalin kvalitet.

Fortil er er to lommer, og så har de en god elastik i linningen.

Shortsene har smalle ben, og er afsluttet med en fin lille slids.

  • Elastik i taljen
  • Lommer
  • Bengalin
  • Slids
Størrelse444648505254
Buksernes linning82879296101106
Buksernes linning udstrakt104111118126133140
Buksernes hoftemål114120127133140146
Buksernes indvendig benlængde313131313131
Buksernes omkreds ved lår687174767982
Buksernes omkreds ved læggen505254565860

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Skemaet viser tøjets faktiske mål. Ingen mål er ganget op.
Kvalitet: 70% Viskose 25% Nylon 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Sandgaard (fra Studio)
Varenummer: 47973-SG108-White
Farve : Hvid

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-