Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
299 dkk

Hvide shorts i bengalin kvalitet
Sandgaard (fra Studio)

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Skønne hvide shorts fra Sandgaard.

De er i en skøn strækbar bengalin kvalitet.

Fortil er er to lommer, og så har de en god elastik i linningen.

Shortsene har smalle ben, og er afsluttet med en fin lille slids.

  • Elastik i taljen
  • Lommer
  • Bengalin
  • Slids

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse444648505254
Buksernes linning82879296101106
Buksernes linning udstrakt104111118126133140
Buksernes hoftemål114120127133140146
Buksernes indvendig benlængde313131313131
Buksernes omkreds ved lår687174767982
Buksernes omkreds ved læggen505254565860

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 70% Viskose 25% Nylon 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Sandgaard (fra Studio)
Varenummer: 47973-SG108-White
Farve : Hvid

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-