Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)
  • Hvide shorts i bengalin kvalitet  fra Sandgaard (fra Studio)

Hvide shorts i bengalin kvalitet

Mærke: Sandgaard (fra Studio)
299,- DKK
På lager. Kan afsendes i dagi
Dag til dag levering bestil inden kl. 15 Fragt fra 0,- ved køb over 799,- Prisgaranti - vi er billigst Gratis ombytning
Produktbeskrivelse

Skønne hvide shorts fra Sandgaard.

De er i en skøn strækbar bengalin kvalitet.

Fortil er er to lommer, og så har de en god elastik i linningen.

Shortsene har smalle ben, og er afsluttet med en fin lille slids.

  • Elastik i taljen
  • Lommer
  • Bengalin
  • Slids
Målskema
Størrelse444648505254
Buksernes linning82879296101106
Buksernes linning udstrakt104111118126133140
Buksernes hoftemål114120127133140146
Buksernes indvendig benlængde313131313131
Buksernes omkreds ved lår687174767982
Buksernes omkreds ved læggen505254565860

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Skemaet viser tøjets faktiske mål. Ingen mål er ganget op.
Fakta
Kvalitet: 70% Viskose 25% Nylon 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Sandgaard (fra Studio)
Varenummer: SG108-White | 47973
Farve : Hvid
Fragt

Levering 1-2 hverdage

  • 0,- Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • 29,- Bring valgfrit afhentningssted
  • 39,- Postnord valgfrit afhentningssted
  • 49,- Postnord med omdeling til privatadresse
  • 39,- Postnord til erhvervsadresse
  • 0,- Afhentning i Ikast
Prisgaranti
Prisgaranti - vi er billigst

Finder du den samme vare, i den samme farve og størrelse, billigere et andet sted*, matcher vi prisen lige på stedet.

Skriv en mail til [email protected] og indsæt et link til der hvor du har set det.

*Prisgarantien gælder på alle danske webshops
Kundeklub
Følg os på Instagram
Trustpilot

Se hvad vores kunder skriver om os

Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot