kentmedom
Kurv Du har 0 varer i kurven
×

Sidst lagt i kurven. Se alle

Din indkøbskurv er tom.

  • COPENHAGEN - Sorte shorts i bengalin kvalitet fra Sandgaard

Shorts fra Sandgaard

299,- DKK
På lager. Kan afsendes i dagi
Dag til dag levering bestil inden kl. 15 Fragt fra 0,- ved køb over 799,- Prisgaranti - vi er billigst Gratis ombytning
Kundeservice
Har du et spørgsmål? Chat med os i dagtimerne man-fre.
Produktbeskrivelse

Lækre shorts der er lavet i en flot pasform med smalle ben fra Sandgaard (Studio)

De er lavet i en lækker viskose bengalin kvalitet med stretch.

Derudover har de lommer med et hvidt foer, så man kan lige skimte det hvide ved lommen.

Bukserne har en lille slids ved benene og elastik i taljen.

  • Bengalin kvalitet
  • Stretch
  • Sort
  • Lommer
  • Lille slids.
Kvalitet: 70% Viskose / 25% Nylon / 5% Spandex
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Sandgaard
Varenummer: SG108-Black | 43021
Farve : Sort
Målskema
Størrelse444648505254
Buksernes linning82879296101106
Buksernes linning udstrakt104111118126133140
Buksernes hoftemål114120127133140146
Buksernes indvendig benlængde313131313131
Buksernes omkreds ved lår687174767982
Buksernes omkreds ved læggen505254565860

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Skemaet viser tøjets faktiske mål. Ingen mål er ganget op.
Fragt

Levering 1-2 hverdage

  • 0,- Gratis levering til afhentningssted ved køb over 799,-
  • 35,- Bring valgfrit afhentningssted
  • 45,- Postnord valgfrit afhentningssted
  • 55,- Postnord med omdeling til privatadresse
  • 55,- Postnord til erhvervsadresse
  • 0,- Afhentning i Ikast
Prisgaranti
Prisgaranti - vi er billigst

Finder du den samme vare, i den samme farve og størrelse, billigere et andet sted*, matcher vi prisen lige på stedet.

Skriv en mail til [email protected] og indsæt et link til der hvor du har set det.

*Prisgarantien gælder på alle danske webshops
Kundeklub

Kundeklubben

Gør som +30.000 andre medlemmer

  • Få VIP-rabatter
  • Bliv inviteret til arrangementer
  • Vind gavekort hver måned

Følg os på Instagram