Sorte shorts med elastik i taljen og lommer fra Sandgaard (fra Studio)
  • Sorte shorts med elastik i taljen og lommer fra Sandgaard (fra Studio)
  • Sorte shorts med elastik i taljen og lommer fra Sandgaard (fra Studio)
299 dkk

Sorte shorts med elastik i taljen og lommer
Sandgaard (fra Studio)

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 599,-

Lækre shorts der er lavet i en flot pasform med smalle ben fra Sandgaard (Studio)

De er lavet i en lækker viskose bengalin kvalitet med stretch.

Derudover har de lommer med et hvidt foer, så man kan lige skimte det hvide ved lommen.

Bukserne har en lille slids ved benene og elastik i taljen.

  • Bengalin kvalitet
  • Stretch
  • Sort
  • Lommer
  • Lille slids.

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse444648505254
Buksernes linning82879296101106
Buksernes linning udstrakt104111118126133140
Buksernes hoftemål114120127133140146
Buksernes indvendig benlængde313131313131
Buksernes omkreds ved lår687174767982
Buksernes omkreds ved læggen505254565860

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet
Kvalitet: 70% Viskose / 25% Nylon / 5% Spandex
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Sandgaard (fra Studio)
Varenummer: 43021 SG108-Black
Farve : Sort

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Sorte shorts med elastik i taljen og lommer