Sorte Kamma bukser med stretch  fra Pont Neuf
  • Sorte Kamma bukser med stretch  fra Pont Neuf
  • Sorte Kamma bukser med stretch  fra Pont Neuf
  • Sorte Kamma bukser med stretch  fra Pont Neuf
  • Sorte Kamma bukser med stretch  fra Pont Neuf
  • Sorte Kamma bukser med stretch  fra Pont Neuf
599 dkk

Sorte Kamma bukser med stretch
Pont Neuf

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Skønne sorte bukser i et klassisk snit fra Pont Neuf.

Bukserne er 7/8-lange og har fine detaljer på læggen.

De er har et lige ben med masser af stræk og er i den gode bengalinkvalitet.

I linningen har bukserne en elastik, og så er der to gode lommer fortil.

  • Elastik
  • Godt stræk
  • Lige ben
  • Detaljer på læggen
  • Bengalin
  • 7/8-lange

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse44/46 - M46/48 - L48/50 - XL50/52 - 2XL52/54 - 3XL
Buksernes linning74818895102
Buksernes linning udstrakt92101109118126
Buksernes hoftemål102109116123130
Buksernes indvendig benlængde6060605959
Buksernes omkreds ved lår5861646770
Buksernes omkreds ved læggen3637383940

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 77% Viskose 21% Polyester 2% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Pont Neuf
Varenummer: 50718-Kamma-V5387-999Black
Farve : Sort

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Sorte Kamma bukser med stretch