Ashley - Blå denim jeans med kort benlængde fra Studio
  • Ashley - Blå denim jeans med kort benlængde fra Studio
  • Ashley - Blå denim jeans med kort benlængde fra Studio
549 dkk

Ashley - Blå denim jeans med kort benlængde
Studio

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Klassiske blå denim jeans i Studios regulære Ashley model.

'Ashley' modellen, er den "lige model" til kvinden med de smalle hofter og lår, samt fylde om maven.

Modellen har samtidigt en god høj talja så de sidder rigtigt godt.

Linningen er fast med bæltestropper hele vejen rundt.

Benene har en bred vidde, uden at de føles for brede ved læggen.

Denne jeans model er fremstillet i en høj kvalitets bomuldsdenim med stræk.

OBS: Kort benlængde.

Detaljer:

  • Ashley model (Smalle hofte og lår, med fylde på mave)
  • Høj talje
  • Kort benlængde
  • Bomuldskvalitet med stræk

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse42444648505254
Buksernes linning869299105111118124
Buksernes linning udstrakt8895102109116123130
Buksernes hoftemål100105111116121127132
Buksernes indvendig benlængde80808080808080
Buksernes omkreds ved lår60636669727578
Buksernes omkreds ved læggen38404143454648

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 98% Bomuld, 2% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Studio
Varenummer: 32044-099101-BlueAshleyLength30
Farve : Blå

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-