😎 Sommer tøj 😎

Armygrønne twist capri bukser i viskose bengalin fra Zhenzi
  • Armygrønne twist capri bukser i viskose bengalin fra Zhenzi
  • Armygrønne twist capri bukser i viskose bengalin fra Zhenzi
  • Armygrønne twist capri bukser i viskose bengalin fra Zhenzi
299 dkk

Armygrønne twist capri bukser i viskose bengalin
Zhenzi

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Skønne capri bukser i Zhenzis gode twist model.

Twist modellen har smalle ben og er rummelig omkring hofterne.

I linningen er der en god elastik, og så er der både lynlås og knap.

De er super strækbare og i en skøn bengalin kvalitet.

  • Strækbar viskose bengalin
  • Rummelig pasform
  • Smalle
  • Elastik linning
  • Lommer

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse4244464850525456
Buksernes linning909498102106110114118
Buksernes linning udstrakt104110116122128134140146
Buksernes hoftemål108111115118122125129132
Buksernes indvendig benlængde4444454545454646
Buksernes omkreds ved lår6265677072757780
Buksernes omkreds i bunden3839404143444546

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 64% Viskose 33% Polyester 3% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zhenzi
Varenummer: 54562-2403678-6830
Farve : Grøn

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-