Sort Amy bukser i bomulds twill med stretch - 82 cm benlængde

Flere visninger

299 dkk

PĂĄ lager Prisgaranti

Sort Amy bukser i bomulds twill med stretch - 82 cm benlængde
Zizzi

En dejlig sort buks i Zizzis gode AMY model.

Modellen har en super pasform med en høj talje og god plads til både mave og hofter.

Den er lavet i en god bomuldskvalitet med masser af stræk.

Så det er super behagelige at have på.

Benene er smalle og tætsiddende.

Man kan derfor både bruge dem som bukser og jeggigns.

Denne udgave har en lang benlængde på 82 cm.

Så den passer perfekt til kvinder med lange ben.

Buksen har 2 gode lommer foran og bagpå og lukkes med lynlås og en knap.

* Påkrævede felter

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse424446485052
Buksernes linning747883879296
Buksernes linning udstrakt869196100105110
Buksernes hoftemĂĄl9498102106110114
Buksernes indvendig benlængde808181828283
Buksernes omkreds ved lĂĄr565962646770
Buksernes omkreds ved læggen303132343536

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

SĂĄdan bruger du mĂĄlskemaet

Kvalitet: 65% Bomuld 30% Polyester 5% Spandex
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zizzi
Varenummer: O10305L-82cm-Black
Farve : BlĂĄ

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Sort Amy bukser i bomulds twill med stretch - 82 cm benlængde