Hvide shorts i strækbar bomuldskvalitet fra Zizzi
  • Hvide shorts i strækbar bomuldskvalitet fra Zizzi
  • Hvide shorts i strækbar bomuldskvalitet fra Zizzi
  • Hvide shorts i strækbar bomuldskvalitet fra Zizzi
249 dkk

Hvide shorts i strækbar bomuldskvalitet
Zizzi

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 599,-

Flotte denim shorts med stræk fra Zizzi.

De lukkes med knap og lynlås og har gode lommer både for og bag.

Shortsne har regulær pasform ved taljen, og god plads ved hofterne, så de sidder rigtig godt.

Et par flotte hvide shorts der kan styles lige som du ønsker.

  • Blød bomuldskvalitet
  • Hvid
  • Masser af stræk
  • Emily fit

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse42444648505254
Buksernes linning80869298104110116
Buksernes linning udstrakt9298103109115120126
Buksernes hoftemål102107112117122127132
Buksernes indvendig benlængde28282828282828
Buksernes omkreds ved lår56596366697376

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet
Kvalitet: 65% Bomuld 32% Polyester 3% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zizzi
Varenummer: 42328 O10305Q-BrightWhite
Farve : Hvid

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Hvide shorts i strækbar bomuldskvalitet