Mørkeblå Amy bukser i mørkeblå denim med 78 cm benlængde

Flere visninger

299 dkk

På lager Prisgaranti

Mørkeblå Amy bukser i mørkeblå denim med 78 cm benlængde
Zizzi

En fantastisk mørkeblå denim buks i Zizzis gode AMY model. Modellen har en høj talje med god plads til både mave og hofter. Samtidigt har den smalle tætsiddende ben. Modellen er lavet i en god bomuldskvalitet med masser af stræk. Denne udgave har en kort benlængde på 78 cm. Så den passer perfekt til de lave piger. Buksen lukkes med lynlås og en knap. Den har 2 gode lommer foran og bagpå. De sidder bare super godt og er utroligt behagelige at have på.

* Påkrævede felter

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse42444648505254
Buksernes linning768185909599104
Buksernes linning udstrakt889399104109115120
Buksernes hoftemål9297101106111115120
Buksernes indvendig benlængde77777778787878
Buksernes omkreds ved lår58606264666870
Buksernes omkreds ved læggen30313334353738

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet

Kvalitet: 65%CO/32% Polyester/3% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zizzi
Varenummer: O10305L-Bluedenim
Farve : Blå

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Mørkeblå Amy bukser i mørkeblå denim med 78 cm benlængde