• back
359 dkk

Marineblå capri bukser med elastik i taljen
Qneel

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 599,-

Lækre marineblå capri bukser med stræk fra Q'neel.

Bukserne har en god pasform med høj talje og elastik i linningen. 

Der er nogle indsnit ned fra linningen, som skaber ekstra rummelighed til hofte.

Bukserne er fremstillet i en høj kvalitets bengalin med stræk.

De sidder let til på hoften og har lige ben med et lille slids for enden.

Detaljer:

  • Bengalin med stræk
  • God pasform
  • Elastik i linning
  • Høj talje

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse46485052545658
Buksernes linning84889397101106110
Buksernes linning udstrakt106112117123129134140
Buksernes hoftemål108112117121125130134
Buksernes indvendig benlængde50505050505050
Buksernes omkreds ved lår66697174777982
Buksernes omkreds ved læggen40414243444546

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet

Kvalitet: 76%Viscose, 21%Polyamide, 3%Elastane
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Qneel
Varenummer: 194-81888-58695-69
Farve : Blå

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Marineblå capri bukser med elastik i taljen