Løse, army grønne bukser med elastik fra Gozzip
  • Løse, army grønne bukser med elastik fra Gozzip
599 dkk

Løse, army grønne bukser med elastik
Gozzip

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Smarte, army grønne culotte bukser fra Gozzip med knap og lynlåslukning.

Bukserne har en meget løs pasform med brede 7/8 ben med elastik i halvdelen af buksebenene.  

De har en god, høj talje med fast linning foran og behagelig elastik bagpå.

Der er to praktiske lommer foran samt to mindre lommer bagpå.

Brug dem med en fin, feminin bluse og et par lækre pumps. 

Detaljer:

  • Løs pasform
  • Brede ben
  • Kvalitets bengalin stretch
  • Højt indhold af viskose
  • 7/8 længde

 

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse4244464850525456
Buksernes linning7883889399104109114
Buksernes linning udstrakt98103108113117122127132
Buksernes hoftemål128129131132134135137138
Buksernes indvendig benlængde6666666667676767
Buksernes omkreds ved lår7677777878797980
Buksernes omkreds ved læggen6666656565656464

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 70%Viskose / 25%Nylon / 5%Elastane
Vaskeanvisning: 30 grader
Mærke: Gozzip
Varenummer: 31856-G185037-Khakigreen
Farve : Grøn

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-