Liv bukser i mørkeblå med bred linning fra Pont Neuf
  • Liv bukser i mørkeblå med bred linning fra Pont Neuf
  • Liv bukser i mørkeblå med bred linning fra Pont Neuf
  • Liv bukser i mørkeblå med bred linning fra Pont Neuf
599 dkk

Liv bukser i mørkeblå med bred linning
Pont Neuf

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Super fine klassiske Liv bukser i mørkeblå fra Pont Neuf.

Bukserne er i en god og kraftig viskosejersey.

De har et en bred linning og et klassisk snot med smalle ben.

Buksterne har også to gode lommer fortil.

  • Liv
  • Klassisk snit
  • Smalle ben
  • Bred linning
  • Kraftig viskosejersey

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse44/46 - L46/48 - XL50/52 - 2XL52/54 - 3XL
Buksernes linning110111113114
Buksernes linning udstrakt112118124130
Buksernes hoftemål118123129134
Buksernes indvendig benlængde40404040
Buksernes omkreds ved lår72757780
Buksernes omkreds ved læggen38404244

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 65% Viskose 30% Polyester 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Pont Neuf
Varenummer: 50700-Liv-V5331-574Navy
Farve : Blå

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-