Klassiske blå Emily Jeans i benlængde 82

Flere visninger

Klassiske blå Emily Jeans i benlængde 82 -
Fra Zizzi

299 dkk

På lager

Prisgaranti

* Påkrævede felter

299 dkk
De velkendte blå Emily Jeans fra Zizzi

Fremstillet i en super lækker powerstretch for optimal komfort.

Modellen er en af Zizzis absolut bedst sælgende - og med god grund.

De har en dejlig høj talje. De er tilpaasset en kurvet talje.

Og så har de smalle ben der siddet til uden at blive alt for stramme.

Et must i din basisgarderobe


Se Målskema på 3. faneblad

Kvalitet: 65% Bomuld 32% Polyseter 3% Elastan
Vaskeanvisning: 40 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zizzi
Varenummer: 010305B
Størrelse42444648505254
Buksernes linning8085899499103108
Buksernes linning udstrakt9499103108113117122
Buksernes hoftemål104108112116120124128
Buksernes indvendig benlængde82828282828282
Buksernes omkreds ved lår66687173757880
Buksernes omkreds ved læggen40414243444546

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet

Levering 1-3 hverdage

  • Post Danmark valgfrit afhentningssted 35,-
  • Post Danmark med omdeling til privatadresse 54,-
  • Post Danmark til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Klassiske blå Emily Jeans i benlængde 82