Bordeaux basis bukser i kraftig stretch bengalin

Flere visninger

Bordeaux basis bukser i kraftig stretch bengalin -
Fra Zizzi

299 dkk

PĂĄ lager

Prisgaranti

* Påkrævede felter

Super gode tætsiddende basis bukser fra Zizzi.

Bukserne her en fantastisk pasform med smalle ben, der sidder til hele vejen uden at stramme for meget. De har en forholdsvis høj talje og god rummelighed til numsen.

Bukserne er fremstillet i en rigtig god stretch kvalitet (bengalin), der har er højt indhold af viskose, så de er ekstra behagelige at have på.


Se MĂĄlskema pĂĄ 3. faneblad

Kvalitet: 4% Elastan/75% Viskose/21%PA
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zizzi
Varenummer: J99623A-PortRoyal
Farve : Rød
StørrelseS(42/44)M(46/48)L(50/52)XL(54/56)
Buksernes linning8291101110
Buksernes linning udstrakt100110120130
Buksernes hoftemĂĄl8093107120
Buksernes indvendig benlængde80808181
Buksernes omkreds ved lĂĄr50555964
Buksernes omkreds ved læggen30333740

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

SĂĄdan bruger du mĂĄlskemaet

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 35,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Bordeaux basis bukser i kraftig stretch bengalin