Sorte bootcut jeans  fra Zizzi
  • Sorte bootcut jeans  fra Zizzi
  • Sorte bootcut jeans  fra Zizzi
  • Sorte bootcut jeans  fra Zizzi
  • Sorte bootcut jeans  fra Zizzi
349 dkk

Sorte bootcut jeans
Zizzi

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Super fine sorte bootcut jeans fra Zizzi.

De er super strækbare og med et højt indhold af bomuld.

Taljen er høj og så er de god plads til hofterne.

Der er både lommer for og bag, og så lukkes de med lynlås og knap.

  • Super strækbare
  • Bootcut
  • God plads til hofter

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse4244464850525456
Buksernes linning727783889499105110
Buksernes linning udstrakt869298104110116122128
Buksernes hoftemål98103107112116121125130
Buksernes indvendig benlængde7979797980808080
Buksernes omkreds ved lår6264676971737678
Buksernes omkreds ved læggen4849505151525354

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 67% Bomuld 20% Polyetser 11% Viskose 2% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zizzi
Varenummer: 60029-J10394A-Black
Farve : Sort

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-