Hvide stumpebukser med elastik i taljen fra Qneel
  • Hvide stumpebukser med elastik i taljen fra Qneel
  • Hvide stumpebukser med elastik i taljen fra Qneel
449 dkk

Hvide stumpebukser med elastik i taljen
Qneel

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 599,-

Skønne hvide bukser med 7/8 længde i den gode buksemodel fra Q'neel.

Buksen er lavet i en dejlig strækbar bengalin i høj kvalitet.

Modellen sidder tæt til hoften og har en høj talje, med en god elastik i linningen.

Benene er lige og sidder rigtigt flot.

Detaljer:

  • God kvalitet
  • Fantastisk pasform
  • Flot farve

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse4446485052545658
Buksernes linning768185909499103108
Buksernes linning udstrakt94101107114120127133140
Buksernes hoftemål100110120130140150160170
Buksernes indvendig benlængde6161626262626363
Buksernes omkreds ved lår6265697276798386
Buksernes omkreds ved læggen4243444547484950

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet
Kvalitet: 76% Viscose, 21% Polyamide, 3% Elastane
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Qneel
Varenummer: 39912 191-81762-8695-10
Farve : Hvid

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Hvide stumpebukser med elastik i taljen