• bach
179 dkk

Hvide 3/4 bukser i 100 % bomuld
Zizzi

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 599,-

En rigrig skøn hvid forår/sommer capri fra Zizzi

Den matcher med de fleste bluser og giver et skønt look.

De har brede ben med snor så man kan regulere dem.

Fremstillet i en skøn 100% bomulds kvalitet i let crepet look.

Gode lommer og en super pasform.

De er en del af en større serie i skønne farver.

Vi har målt denne style i alle størrelser:

StørrelseS(42/44)M(46/48)L(50/52)XL(54/56)
Buksernes linning788797106
Buksernes linning udstrakt106113121128
Buksernes hoftemål124130136142
Buksernes indvendig benlængde51515252
Buksernes omkreds ved lår74777982
Buksernes omkreds ved læggen48494950

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet

Kvalitet: 100%CO
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zizzi
Varenummer: O10314T-BrightWhite
Farve : Sort

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Hvide 3/4 bukser i 100 % bomuld