Jersey bukser i flot mørk grøn  fra Gozzip
  • Jersey bukser i flot mørk grøn  fra Gozzip
  • Jersey bukser i flot mørk grøn  fra Gozzip

Specialpris: 300 dkk

Pris: 499 dkk

Jersey bukser i flot mørk grøn
Gozzip

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Flotte mørkegrønne bukser fra Gozzip.

Bukserne er fremstillet i den gode viskose jersey i høj kvalitet.

De har en behagelig bred elastik i taljen.

Der er to gode lommer fortil og de har smalle ben.

Vi har målt denne style i alle størrelser:

StørrelseS 42/44M 46/48L 50/52XL 54/56
Buksernes linning667789100
Buksernes linning udstrakt86103121138
Buksernes hoftemål128138148158
Buksernes indvendig benlængde70707070
Buksernes omkreds ved lår78828690
Buksernes omkreds ved læggen26293336

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 95% Viscose/ 5% Elasthan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Gozzip
Varenummer: 46175-G195011-DK.Green
Farve : Grøn

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-