❤ Så er vores Lørdsags Prisbasker i luften ❤  Klik her

Flere visninger

  • back
599 dkk

Kan afsendes i dag Prisgaranti

Carmen - Sorte twill bukser med lang benlængde
Studio

Lækre sorte twill bukser i Studios Carmen model.

Carmen modellen har ekstra god plads omkring hofter og lår.

Den er lavet efter den "runde model" og er derfor den perfekte model til kvinder, med brede hofter, samt god fylde omkring lår og bagdel.

Denne buks er lavet i en høj kvalitets bomuldstwill med stræk.

Buksen har en god høj talje og vidde i benene, som bliver smallere mod bunden. uden at sidde til.

Samtidigt er det en smart frontskæring, som får benene til at syne smallere.

I linningen er der nogle gode bæltestropper.

Der er 2 lommer på både for og bagside.

Bukserne lukkes med lynlås og én knap.

Denne buks har en mellemlang benlængde

* Påkrævede felter

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse42444648505254
Buksernes linning86,890,896,8102,8108,8114,8120,8
Buksernes hoftemål106,8110,4115,6121126,4131,9137,3
Buksernes indvendig benlængde82,182,182,282,282,282,282,3
Buksernes omkreds ved lår6667,971,174,377,580,783,9
Buksernes omkreds ved anklen37,43838,839,640,441,242

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet

Kvalitet: 97% Cotton/3% Elasthane
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke:Studio
Varenummer:099500-BlackCarmenLength32"
Farve :Sort

Levering1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Carmen - Sorte twill bukser med lang benlængde