• back
499 dkk

Blå capri bukser
Studio

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 599,-
Blå capri bukser fra STUDIO Bukserne er meget elastiske, så det sidder bare super godt. De har regulerbar elastik i taljen og nogle gode lommer. Benene stopper ca midt på læggen og bukserne lukkes med knap og lynlås.

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse42444648505254
Buksernes linning7479859095101106
Buksernes linning udstrakt828894100106112118
Buksernes hoftemål9095100105110115120
Buksernes indvendig benlængde49494950505050
Buksernes omkreds ved lår52555861646770
Buksernes omkreds ved læggen34363739414244

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet

Kvalitet: 97% Bomuld - 3% Elasthan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Studio
Varenummer: S162999-capri-navy
Farve : Blå

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Blå capri bukser