Klassiske marineblĂĄ bukser med rummelig facon

Flere visninger

599 dkk

PĂĄ lager Prisgaranti

Klassiske marineblĂĄ bukser med rummelig facon
Studio

Elegante blå bukser fra Studio. Bukserne er fremstillet i en høj kvalitet, med et stort indhold af viskose i materialet. De har en fantastisk god og rummelig pasform. Forsiden er flot og kraftig glatvævet viskose og bagsiden er lækker kraftig strækbar viskose jersey. Bukserne har elastik i taljen, så de er utrolig behagelige at have på. Der er dobbelt bæltestropper, så det er muligt at anvende bælte til bukserne. Der er åbne lommer foran, og fine snydelommer bagpå

* Påkrævede felter

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse444648505254
Buksernes linning828895101108114
Buksernes linning udstrakt110117124132139146
Buksernes hoftemĂĄl126132138144150156
Buksernes indvendig benlængde808181828283
Buksernes omkreds ved lĂĄr586063656870
Buksernes omkreds ved læggen384042444648

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

SĂĄdan bruger du mĂĄlskemaet

Kvalitet: 68% Viskose 27% Polyester 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Studio
Varenummer: s164801-Blue
Farve : BlĂĄ

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Klassiske marineblĂĄ bukser med rummelig facon