Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
  • Grønne culotte bukser med brede ben fra Gozzip
599 dkk

Grønne culotte bukser med brede ben
Gozzip

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 599,-

De skønne culotte bkuser fra Gozzip i en smart mørkegrøn frave.

Bukserner har en dejlig høj talje og løs pasform med brede ben.

I taljen er der elestik bagpå og linning foran, som gør at buksern sidder godt.

De er 7/8 lange, og har elastik i halvdelen af kanten.

  • Løs pasform
  • Mørkegrøn
  • 7/8 Lange

Vi har målt denne style i alle størrelser:

Størrelse44464850525456
Buksernes linning848995100105111116
Buksernes linning udstrakt96101107112117123128
Buksernes hoftemål126130134138142146150
Buksernes indvendig benlængde66666667676767
Buksernes omkreds ved lår76798184878992
Buksernes omkreds ved læggen54555657585960

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Sådan bruger du målskemaet
Kvalitet: 70% Viskose 25% Nylon 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Gozzip
Varenummer: 46834 9903-DK.Green
Farve : Grøn

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 599,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-

 

 

Grønne culotte bukser med brede ben