💰Spar op til 50%💰

Oliven farvede leggings i viskosebengalin fra Gozzip
  • Oliven farvede leggings i viskosebengalin fra Gozzip
  • Oliven farvede leggings i viskosebengalin fra Gozzip
  • Oliven farvede leggings i viskosebengalin fra Gozzip
399 dkk

Oliven farvede leggings i viskosebengalin
Gozzip

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Leggings i flot varm olivenfarve fra Gozzip.

De er i en god kraftig viskosebengalin med masser af stræk.

De vil derfor også kunne bruges som bukser.

Benene er smalle og så er der en bred elastik i linningen.

  • Højt indhold af viskose
  • Elastik i linningen
  • Smalt ben

Vi har målt denne style i alle størrelser:

StørrelseS(42/44)M(46/48)L(50/52)XL(54/56)
Buksernes linning728191100
Buksernes linning udstrakt96108120132
Buksernes hoftemål104114124134
Buksernes indvendig benlængde79797878
Buksernes omkreds ved lår64676972
Buksernes omkreds ved læggen30333538

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 70% Viscose 25% Nylon 5% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Gozzip
Varenummer: 62092-9902-23WarmOlive
Farve : Grøn

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning i Ikast 0,-