Sorte capri bukser i viskosejersey fra Zhenzi
  • Sorte capri bukser i viskosejersey fra Zhenzi
  • Sorte capri bukser i viskosejersey fra Zhenzi
299 dkk

Sorte capri bukser i viskosejersey
Zhenzi

Kan afsendes i dag 1-2 dages levering Fragt fra 0,- ved køb over 799,-

Skønne capribukser fra Zhenzi.

Bukserne er i en skøn viskosejersey med masser af stræk.

De har en løs pasform, og sidder let til under knæet.

I linningen er der en god elastikkant.

  • Viskosejersey
  • Løs pasform
  • Elastikkant

Vi har målt denne style i alle størrelser:

StørrelseM 46/48L 50/52XL 54/56XXL 58
Buksernes linning82858992
Buksernes linning udstrakt112119125132
Buksernes hoftemål120128136144
Buksernes indvendig benlængde58585757
Buksernes omkreds ved lår74798590
Buksernes omkreds ved læggen34384246

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Kvalitet: 92% Viskose 8% Elastan
Vaskeanvisning: 30 grader skånevask - tåler ikke tørretumbling
Mærke: Zhenzi
Varenummer: 55858-2704124-0900
Farve : Sort

Levering 1-3 hverdage

  • Gratis levering til pakkeboks ved køb over 799,-
  • Postnord valgfrit afhentningssted 39,-
  • Postnord med omdeling til privatadresse 54,-
  • Postnord til erhvervsadresse 44,-
  • Afhentning showroom i Ikast 0,-